Mityba švenčių metu: kaip mėgautis maistu ir savęs nebausti?

mityba-svenciu-metu-kaip-megautis-maistu-ir-saves-nebausti

Šventės – tai laikas, kai susirenkame su artimaisiais, džiaugiamės šiluma, jaukiomis akimirkomis ir, žinoma, vaišių stalu. Tačiau dažnas susiduria su klausimais: kaip nepriaugti svorio ir išvengti persivalgymo? Ar tikrai verta dėl to nerimauti? Kokia turėtų būti mityba švenčių metu? Iš tiesų, šventės neturėtų tapti savęs ribojimo ar baudimo laikotarpiu. Tai proga atsipalaiduoti, pasimėgauti ir prisiminti, kad keli nukrypimai nuo kasdienės rutinos nepakeis visko iš pagrindų.

Kodėl verta atsipalaiduoti per šventes?

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia prisiminti – keli gausesni šventiniai vakarai per metus nepakeis jūsų svorio ar sveikatos būklės. Norint priaugti 1 kilogramą riebalų, reikėtų suvartoti daugiau nei 10 000 kalorijų per dieną, kas yra beveik neįmanoma net prie gausiai nukrauto stalo. Tie papildomi kilogramai, kuriuos matote svarstyklėse po švenčių, tėra susikaupęs vanduo, pilnesnis virškinimo traktas, alkoholis ar glikogenas. Todėl atsipalaiduokite ir žiūrėkite į mitybą švenčių metu kaip į laiką, kai galite pasimėgauti maistu ir bendravimu.

Be to, šventės – tai gerų emocijų laikas. Vietoje nerimo dėl maisto, susitelkite į akimirkas, bendravimą ir šventinės dvasios kūrimą. Tinkamas požiūris į maistą yra svarbesnis už tai, ką ir kiek valgome. Mėgavimasis maistu gali būti sąmoningas: valgykite lėtai, atkreipkite dėmesį į kiekvieno kąsnio skonį, aromatą ir tekstūrą. Tai padės ne tik sumažinti suvartojamo maisto kiekį, bet ir leis labiau pasimėgauti maistu.

svenciu-mityba

Persivalgymas – kaip tai normalizuoti?

Pripažinkime, šventės yra tam, kad paragautume daugiau įvairaus maisto nei įprastai, tad ir mityba švenčių metu tampa šiek tiek kitokia. Po didesnių vaišių gali kilti diskomfortas, pradeda spausti kelnės, šiek tiek sunkiau sėdėti, bet tai laikina ir dėl to per daug nerimauti nereikėtų. Keli persivalgymai per metus, nieko drastiškai nepakeis. Štai keli patarimai, kaip sumažinti persivalgymo pasekmes:

  • Ilgesni tarpai tarp valgymų. Vietoje nuolatinio valgymo, skirkite laiko bendravimui su artimaisiais, dalinkitės istorijomis, kalbėkitės, žaiskite žaidimus, kurie užims laiką ir nereikės nuolatos kramsnoti.
  • Rinkitės judėjimą. Net ir nedidelis aktyvumas, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas po namus, padės atsitrakti nuo valgymo bei suaktyvins virškinimo sistemą, tad jausitės lengviau. O, jeigu yra galimybė, bent 10 minučių pasivaikščiokite lauke, iš karto pajusite palengvėjimą.
  • Nepamirškite vandens. Įvairus ir sūrus maistas bei alkoholis gali sukelti dehidrataciją. Gerdami vandenį ne tik padėsite organizmui išlaikyti skysčių balansą , bet ir išvengsite pilvo pūtimo.
sventes_mityba

Mitas apie „skrandžio taupymą“ šventei

Daugelis visą dieną nevalgo, galvodami: „pataupysiu skrandį vakarui“. Bet… rezultatas – didžiulis alkis ir persivalgymas. Žinoma, per šventes norisi išragauti visus gardumynus, tačiau pavalgykite šiek tiek ir dienos metu, vakare galėsite pasimėgauti visais patiekalais, tik mažesniu kiekiu, nes labai daug suvalgyti ir nepavyks. O dar geriau, jei pirma pradėsite ne nuo užkandžių, o nuo pagrindinio patiekalo, būsite pasisotinę ir užkandžių suvalgysite mažiau.

Patarimai, kaip mėgautis šventėmis

  1. Ragaukite viską, bet po truputį. Jei šventinis stalas pilnas įvairių patiekalų ir visko labai norisi paragauti, tai ir valgykite viską, tik mažais kiekiais. Į lėkštę įsidėkite po šaukštą kiekvieno norimo patiekalo. Toks būdas leis pasimėgauti vaišėmis ir išvengti sunkumo jausmo. Taip pat tarp valgymų gerkite daug vandens – tai padės pagerinti virškinimą ir pilnesnis skrandis nuo vandens neleis per daug persivalgyti.
  2. Po persivalgymo – poilsis, o ne bausmė. Jei persivalgėte, nieko baisaus. Kitos dienos rytą tikriausiai valgyti visai nesinorės. Leiskite organizmui pailsėti, gerkite daug vandens ar nesaldintos arbatos. Pasirinkite lengvesnį maistą: vaisius, daržovių sriubą ar jogurtą. Nepamirškite, kad judėjimas, pavyzdžiui, lengvas pasivaikščiojimas, padės greičiau pasijusti geriau.
  3. Grįžkite į ritmą be kraštutinumų. Pasibaigus šventėms, svarbiausia – sugrįžti į savo įprastą rutiną. Jokiu būdu nepradėkite laikytis griežtų dietų, detoksikacijos ar iškrovos dienų. Organizmas susitvarkys pats, tik duokite jam laiko ir sugrįžkite į įprastą režimą. Grįžkite prie subalansuoto maisto, nepamirškite didelio vandens kiekio, judėjimo ir poilsio.
kaledos-mityba

Šventės yra tam, kad džiugtumėmės, o ne jaustumės kalti dėl vieno ar kito papildomo kąsnio. Todėl svarbiausia – atsipalaiduoti, pasimėgauti ir prisiminti, kad balansas susideda iš daugybės smulkmenų. Linkiu jaukių, skanių ir džiugių švenčių su artimaisiais!

0 0 balsų
Įvertinkite!
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pirkinių krepšelis
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Į viršų