Kodėl svarbu planuoti pirkinius ir valgius?

Maisto pirkinių ir valgių planavimas labai svarbus norint ne tik sveikai maitintis, bet ir išlaikyti sąmoningumą, pasirinkimus bei palengvinti kasdienybę. Daugelis gyvename įtemptu ritmu, tad galvojimas apie maistą ir jo ruošimą tikrai gali sekinti ir sukelti nerimą. Tad pirkinių ir valgių planavimas gali padėti išspręsti šias problemas.

Sveikos mitybos sėkmė daugiausia priklauso nuo planavimo. Planuodami iš anksto, lengviau išvengsite nesveikų užkandžių, sutaupysite laiko, pinigų ir pasirinksite maisto produktus sąmoningai. Maisto ruošimas ir planavimas gerina mitybos kokybę ir įvairovę.

Namuose gaminamas maistas yra sveikesnis nei perkamas paruoštas

Mitybos planavimas susijęs su įvairesne ir kokybiškesne mityba, taip gaunama reikalingų maistinių medžiagų, kurių kitu atveju greičiausiai negautumėte. Tie, kurie planuoja savo maistą, dažniau laikosi mitybos rekomendacijų ir dažniau renkasi įvairesnį maistą. Skirdami daugiau laiko gaminimui, dažniausiai suvartojate ir daugiau daržovių, salotų. Planuodami iš anksto, galite panaudoti daugiau skirtingų produktų ir taip valgyti labiau subalansuotai, todėl jausitės sotūs ir laimingi.

Planuodami maisto ruošimą, galite lengviau kontroliuoti svorį

Gamindami namuose suvartosite mažiau perdirbtų produktų, sočiųjų riebalų, cukraus, druskos nei valgydami restoranuose ar pirkdami paruoštą maistą. Kadangi, tokiu būdu galite kontroliuoti naudojamus ingredientus ir gaminimo būdus, patiekalus galite suskirstyti porcijomis, kad jie atitiktų jūsų asmeninius mitybos poreikius.

Planavimas = pinigų ir laiko taupymas

Turėdami planą žinosite, kokių ingredientų reikės savaitei, kad galėtumėte juos panaudoti. Prieš eidami apsipirkti susiplanuokite bent 5 dienoms ką gaminsite, peržiūrėkite kokių produktų turite ir ko trūksta, tik tuomet susirašykite ką reikia nusipirkti. Taip išvengsite impulsyvaus pirkimo, maisto švaistymo ir sutaupysite pinigų ir laiko. O dar geriau – jei visada apsiperkate toje pačioje parduotuvėje, sąrašą susidarykite pagal parduotuvės išdėstymą, taip greičiau ir lengviau apsipirksite bei išvengsite „nesąmonių pirkimo“. O svarbiausia į parduotuvę eikite pavalgę.

Maisto planavimas gerina emocinę būklę

Dažna situacija, kai turite gaminti bent keliems asmenis ir paklausiate: „ką pagaminti pietums ar vakarienei“ ir gaunate atsakymą „NEŽINAU/KĄ NORS SKANAUS/KAŽKĄ“. Po tokio atsakymo kyla pyktis, nervai. Tad pagalvokite, gal visgi verta pradėti planuoti valgius ir taip padėti ne tik sau, bet ir artimiesiems. Juk taip gera iš anksto žinoti ką valgysite, būsite ramūs ir nereikės nervintis bei sukti galvos dėl to. Be to – stresas kenkia bendrai sveikatai ir virškinimui.

Tad planuokite ir būkite laimingi!

3 1 balsas
Įvertinkite!
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top